Sprint Relay Start List

Saturday 1st August, Nairn

Last edited: 01st Aug

1

Switzerland

SUI

 

Rahel

Friederich

 

Martin

Hubmann

 

Matthias

Kyburz

 

Judith

Wyder

     

2

Denmark

DEN

 

Maja

Alm

 

Soren

Bobach

 

Tue

Lassen

 

Emma

Klingenberg

     

3

Russian Federation

RUS

 

Tatyana

Riabkina

 

Gleb

Tikhonov

 

Andrey

Khramov

 

Galina

Vinogradova

     

4

Sweden

SWE

 

Lilian

Forsgren

 

Jerker

Lysell

 

Jonas

Leandersson

 

Karolin

Ohlsson

     

5

Great Britain

GBR

 

Hollie

Orr

 

David

Schorah

 

Chris

Smithard

 

Catherine

Taylor

     

6

Czech Republic

CZE

 

Denisa

Kosova

 

Jan

Prochazka

 

Jan

Petrzela

 

Jana

Knapova

     

7

Finland

FIN

 

Jenny

Patana

 

Severi

Kymalainen

 

Marten B

Bostrom

 

Merja

Rantanen

     

8

Lithuania

LTU

 

Gabija

Razaityte

 

Jonas Vytautas

Gvildys

 

Vilius

Aleliunas

 

Ausrine

Kutkaite

     

9

Australia

AUS

 

Rachel

Effeney

 

Simon

Uppill

 

Lachlan

Dow

 

Hanny

Allston

     

10

Austria

AUT

 

Ursula

Kadan

 

Robert

Merl

 

Gernot

Kerschbaumer

 

Anna

Nilsson Simkovics

     

11

France

FRA

 

Amelie

Chataing

 

Frederic

Tranchand

 

Lucas

Basset

 

Lea

Vercellotti

     

12

Norway

NOR

 

Elise

Egseth

 

Hakon

Jarvis Westergard

 

Oystein

Kvaal Osterbo

 

Anne Margrethe

Hausken Nordberg

     

13

New Zealand

NZL

 

Lizzie

Ingham

 

Gene

Beveridge

 

Tim

Robertson

 

Laura

Robertson

     

14

Hungary

HUN

 

Virag

Weiler

 

Gabor

Jozsa

 

Mate

Baumholczer

 

Ildiko

Szerencsi

     

15

Spain

ESP

 

Ona

Rafols Perramon

 

Luis

Nogueira

 

Eduardo

Gil Marcos

 

Marina

Garcia Castro

     

16

Latvia

LAT

 

Inga

Dambe

 

Arturs

Paulins

 

Davis

Dislers

 

Liga

Arniece

     

17

Italy

ITA

 

Lia

Patscheider

 

Giacomo

Zagonel

 

Riccardo

Scalet

 

Michela

Guizzardi

     

18

Poland

POL

 

Iwona

Wicha

 

Michal

Olejnik

 

Piotr

Parfianowicz

 

Ewa

Gwozdz

     

19

Portugal

POR

 

Carolina

Delgado

 

Manuel

Horta

 

Joao Mega

Figueiredo

 

Mariana

Moreira

     

20

Germany

GER

 

Sabine

Rothaug

 

Bojan

Blumenstein

 

Christoph

Prunsche

 

Anne

Kunzendorf

     

21

Estonia

EST

 

Evely

Kaasiku

 

Kenny

Kivikas

 

Kristo

Heinmann

 

Elo

Saue

     

22

China

CHN

 

Shuangyan

Hao

 

Wangcheng

Liu

 

Niannan

Xiong

 

Yihang

Li

     

23

Japan

JPN

 

Mikiko

Minagawa

 

Tomoaki

Naganawa

 

Wataru

Teragauchi

 

Mana

Nakamura

     

24

Canada

CAN

 

Louise

Oram

 

Will

Critchley

 

Damian

Konotopetz

 

Tori

Owen

     

25

Ireland

IRL

 

Niamh

OBoyle

 

Darren

Burke

 

Eoin

McCullough

 

Roisin

Long

     

26

Hong Kong

HKG

 

Wing Hay

Yu

 

Kin Wai

Lee

 

Gerald

Yip

 

Charmaine Kai Wing

Fung

     

27

Bulgaria

BUL

 

Antoniya

Grigorova

 

Kiril

Nikolov

 

Ivaylo

Kamenarov

 

Liliana

Gotseva

     

28

Chinese Taipei

TPE

 

Ting Hsuan

Wang

 

Cheng Hsun

Liu

 

Wei Lun

Lai

 

Lin

Ya Min

     

29

Romania

ROU

 

Veronica

Minoiu

 

Simion

Suciu

 

Ionut

Zinca

 

Andra Cecilia

Anghel

     

30

South Africa

RSA

 

Michele

Botha

 

Bradley

Lund

 

Garry

Morrison

 

Jessica

Lund

     

31

Turkey

TUR

 

Sakire

Bilgin

 

Ozgur

Fettah

 

Ahmet

Kacmaz

 

Emine

Sezgunsay

     

32

United States

USA

 

Tori

Borish

 

Gregory

Ahlswede

 

Giacomo

Barbone

 

Samantha

Saeger